Gönderen Konu: Piramitleri Uzaylılar Yapmış Olabilir Mi?  (Okunma sayısı 285 defa)

0 Üye ve 1 Muggle konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emmalara

Piramitleri Uzaylılar Yapmış Olabilir Mi?
« : 20 Nisan 2019, 21:38:09 »
Yanlış hatırlamıyorsam piramitler MÖ 2265 yılında yapımına başlandı.Ama o dönemin ilkel uygarlıkları kendilerinden kat ve kat büyük o yapıyı MÖ nasıl bitirdiler? Bugüne kadar mısır piramidinin içinde bir sürü arkeolog öldü.O zaman hala içinde yaşayan uzaylılar olabilir mi? Piramitlerin nasıl yapıldığına dair bir sürü teori olmasına rağmen hiçbiri bugüne kadar kanıtlanmamış o halde bu olası bir durum değil midir? Duyduğum kadarıyla piramit tuğlalarının üstünde uzaylılar ile ilgili olduğu düşünülen resimler varmış ve piramitlerin yapımı çok ince matematiksel hesapları gerektiriyormuş böyle ilkel bir uygarlık bunu tek başına yapmış olabilir mi sizce?

• Süpürgesi: Nimbus 2000
  • Böcürtü: Sevmediğim şeyleri yapmak zorunda kalmak
  • Gerçek Adı: Dilara
:kaybol:

Çevrimdışı Unnormeh

Ynt: Piramitleri Uzaylılar Yapmış Olabilir Mi?
« Yanıtla #1 : 20 Nisan 2019, 21:49:30 »
O dönemin Mısır uygarlığı bilinen aksine o dönemin en modern uygarlıklarından birisidir. Bugün bir çok şeyi bildiğim kadarıyla matematiğin kökeni mısıra kadar dayanır (yanlışım varsa lütfen düzeltin). Diğer bir yandan Mısır Piramitlerinin içerisinde bubi tuzaklarının olduğuda söylenir. Uzaylılar konusuna gelecek olursak uzaylılara inanmıyorum, varlıklarını kanıtlayan hiç bir şey yok. Bazıları Kuran-ı Kerime göre hareket ederek koskoca evrende yalnız olamayız deselerde varlıklarını kanıtlayacak elle tutulur bir delil yok. Yine aynı şekilde bilimsel yoldan kanıtlamaya çalışan kimselerde elle tutulacak bir kanıt sunamıyorlar. Onun dışında uzaylılar dünyaya gelip sadece Piramitleri yapıp gideceklerinide sanmıyorum. 
  • Patronusu: Bozkurt
  • Süpürgesi: Tofaş 2000 (Tüplü)
  • Gerçek Adı: Talip

Çevrimdışı Emmalara

« Yanıtla #2 : 21 Nisan 2019, 13:02:27 »
O dönemin Mısır uygarlığı bilinen aksine o dönemin en modern uygarlıklarından birisidir. Bugün bir çok .şeyi bildiğim kadarıyla matematiğin kökeni mısıra kadar dayanır (yanlışım varsa lütfen düzeltin). Diğer bir yandan Mısır Piramitlerinin içerisinde bubi tuzaklarının olduğuda söylenir. Uzaylılar konusuna gelecek olursak uzaylılara inanmıyorum, varlıklarını kanıtlayan hiç bir şey yok. Bazıları Kuran-ı Kerime göre hareket ederek koskoca evrende yalnız olamayız deselerde varlıklarını kanıtlayacak elle tutulur bir delil yok. Yine aynı şekilde bilimsel yoldan kanıtlamaya çalışan kimselerde elle tutulacak bir kanıt sunamıyorlar. Onun dışında uzaylılar dünyaya gelip sadece Piramitleri yapıp gideceklerinide sanmıyorum.

Dediğin doğru o dönemin en modern uygarlıklarından birisi ama bu onların ilkel olduğu gerçeğini değiştirmez.Ne kadar gelişmiş olsalar da MÖ de var olmuş bir uygarlıktan bahsediyoruz.Uzaylılar sadece piramitleri yapıp gitmemişlerdir.Belki daha sonra onları rahatsız eden bir olay yaşanmış ve burayı terk etmişlerdir.Yanılmıyorsam Eski Sümer Yazıtlarını çevirdiğimiz zaman "Tanrılar gökten ateşli arabalarıyla indiler" gibi bir ifade varmış.Bu ateşli arabalar ifadesi uzay mekiği olabilir.Elle tutulamayan deliller sunulması bence onların gelişmiş teknolojisi ile ilgili bir şey.Bircok insanın uzaylılar tarafından alındığı da söyleniyor bunlar ne kadar doğrudur bilemem ama koskoca evrende yalnız olmamız pekte olası değil açıkçası

Çevrimdışı Unnormeh

« Yanıtla #3 : 21 Nisan 2019, 14:21:04 »
Alıntı yapılan: Emmalara
Dediğin doğru o dönemin en modern uygarlıklarından birisi ama bu onların ilkel olduğu gerçeğini değiştirmez.Ne kadar gelişmiş olsalar da MÖ de var olmuş bir uygarlıktan bahsediyoruz.Uzaylılar sadece piramitleri yapıp gitmemişlerdir.Belki daha sonra onları rahatsız eden bir olay yaşanmış ve burayı terk etmişlerdir.Yanılmıyorsam Eski Sümer Yazıtlarını çevirdiğimiz zaman "Tanrılar gökten ateşli arabalarıyla indiler" gibi bir ifade varmış.Bu ateşli arabalar ifadesi uzay mekiği olabilir.Elle tutulamayan deliller sunulması bence onların gelişmiş teknolojisi ile ilgili bir şey.Bircok insanın uzaylılar tarafından alındığı da söyleniyor bunlar ne kadar doğrudur bilemem ama koskoca evrende yalnız olmamız pekte olası değil açıkçası
Neye göre ilkeller? Kime göre ilkeller? Milattan önce yapılmış ve hala ayakta duran yapıları yapan onlar mı, yoksa bu kadar teknolojiye rağmen bir sarsıntıda yıkılan yapı yapan bizler mi? Yani teorine bakılacak olursak gelen uzaylıların müthiş bir teknolojisi olmalı, ilkel dediğin bir topluluk onları nasıl rahatsız edebilirler onu çözemedim :D Ayrıca rahatsız olsalar niye terk etsinler kolay bi hamle ile uygarlığı bitirebilirlerdi de. Hadi onu da geçtim diyelim ki terk ettiler o kadar asır geçmiş bu uzaylılar hiç mi demiyor "biz buraya bi yapmıştık gidip bi kontrol edelim" :D Yani eninde sonunda o kadar asır sonra hesaplaşmak için bile gelmiş olmaları gerekirdi :D Ve dünya üzerinde yapılmış sırrı çözülemeyen tek yapı piramitlerde değil. Misal yakın geçmişe bakalım, Mimar Sinan tarafından yapıldığı kabul edilen bir çok eserinde sırrı çözülmüş değil :D Yani Mimar Sinan da mı uzaylıydı ??? O yüzden bence uzaylılara pek fazla kafanı takma derim. En azından gelip dünyaya ayak basana kadar :D
  • Patronusu: Bozkurt
  • Süpürgesi: Tofaş 2000 (Tüplü)
  • Gerçek Adı: Talip

Çevrimdışı zugzwang

« Yanıtla #4 : 21 Nisan 2019, 17:08:36 »
Mısırlıların dönemine göre çok ileri bir matematik bilgisi olduğu doğru, bu bağlamda düşününce basit makinelerin de yardımıyla inşa edilmiş olabileceklerini düşünüyorum. Öte yandan "uzaylı" teorisi de çok cezbedici geliyor. Her ne kadar kulağa saçma gelse de insanlığın tarihsel akışında belirli noktalarda yabancı ellerin dokunduğunu düşünüyorum, bunlardan birisi de Mısır piramitleri olabilir. Sırf elimizde kanıt yok diye bir şeyleri merak etmekten vazgeçseydik şu an bulunduğumuz konuma gelebilir miydik bir de onu düşünmek lazım.
asası: kuğu kuyruğu, 29 cm, oldukça esnek
gerçek adı: batuhan

Çevrimdışı Emmalara

« Yanıtla #5 : 22 Nisan 2019, 09:42:12 »
Alıntı yapılan: Emmalara
Neye göre ilkeller? Kime göre ilkeller? Milattan önce yapılmış ve hala ayakta duran yapıları yapan onlar mı, yoksa bu kadar teknolojiye rağmen bir sarsıntıda yıkılan yapı yapan bizler mi? Yani teorine bakılacak olursak gelen uzaylıların müthiş bir teknolojisi olmalı, ilkel dediğin bir topluluk onları nasıl rahatsız edebilirler onu çözemedim :D Ayrıca rahatsız olsalar niye terk etsinler kolay bi hamle ile uygarlığı bitirebilirlerdi de. Hadi onu da geçtim diyelim ki terk ettiler o kadar asır geçmiş bu uzaylılar hiç mi demiyor "biz buraya bi yapmıştık gidip bi kontrol edelim" :D Yani eninde sonunda o kadar asır sonra hesaplaşmak için bile gelmiş olmaları gerekirdi :D Ve dünya üzerinde yapılmış sırrı çözülemeyen tek yapı piramitlerde değil. Misal yakın geçmişe bakalım, Mimar Sinan tarafından yapıldığı kabul edilen bir çok eserinde sırrı çözülmüş değil :D Yani Mimar Sinan da mı uzaylıydı ??? O yüzden bence uzaylılara pek fazla kafanı takma derim. En azından gelip dünyaya ayak basana kadar :D

Dayanıksız bina yapanlar bizleriz ama ne olursa olsun bu bir mühendislik harikası ve dönemin şartlarına göre çok ileri ve dayanıklı bir yapı.Uzaylıların niye burayı terk ettiğini niye uygarlığı yok etmediğini kanitlayabilirsek zaten tüm sırrı çözmüş olacağız sorun da burda ayrıca uzaylılar dünyayı bırakıp gitti demedim sırrı çözülemeyen birçok binanın yanı sıra birçok böyle olayında temelinde uzaylıların olduğu düşüncesini hala düşünüyorlar.Mimar sinan a gelecek olursak onun yaptığı binaların ince matematiksel hesaplarla ve yaratıcı zekasıyla ortaya çıkardığını görebiliriz.Birkac eserindeki o sırrın çözüldüğünü duymuştum hangisi olduğunu belirtirsen bildiğim kadarıyla anlatmak isterim.O eşsiz bir mimardı bu yüzden böyle garip şeyler yapması olası ama onunda uzaylılarla ilişkisi olduğunu düşünebiliriz neden olmasın ki

Çevrimdışı Emmalara

« Yanıtla #6 : 22 Nisan 2019, 10:24:13 »
Mısırlıların dönemine göre çok ileri bir matematik bilgisi olduğu doğru, bu bağlamda düşününce basit makinelerin de yardımıyla inşa edilmiş olabileceklerini düşünüyorum. Öte
yandan "uzaylı" teorisi de çok cezbedici geliyor. Her ne kadar kulağa saçma gelse de insanlığın tarihsel akışında belirli noktalarda yabancı ellerin dokunduğunu düşünüyorum, bunlardan birisi de Mısır piramitleri olabilir. Sırf elimizde kanıt yok diye bir şeyleri merak etmekten vazgeçseydik şu an bulunduğumuz konuma gelebilir miydik bir de onu düşünmek lazım.

Araştırınca matematiğin temelinin onlara dayandığını öğrendim teşekkürler ne olursa olsun böyle bir yapı bir mühendislik harikası MÖ olması daha büyük tebriği hakediyor bence.Bu koskoca evrende yalnız değiliz haklısın

Sitemiz En İyi Chrome, Mozilla, Yandex, Opera ve Microsoft Edge Tarayıcılarında ve 1366x768 boyutunda görüntülenmektedir.

Bu site Harry Potter ve Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? filmlerinin ve kitaplarının fan sitesidir. Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay almadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir, yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız Admin ve Yöneticilere bildirebilirsiniz. Şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.

- Bu site Hortkuluk Avcısı sitesinin üyelerine ithaf edilmiştir. -