Gönderen Konu: Druidler kimdir?  (Okunma sayısı 47 defa)

0 Üye ve 1 Muggle konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Joey Cedric Salvator

Druidler kimdir?
« : 14 Eylül 2019, 08:31:27 »
Druidler, Kelt ırkının ve geleneklerinin koruyucusu olan bir rahipler sınıfıydı. Toplumları içinde bilgi ve bilgelikleriyle büyük saygı gören ve neredeyse her sözleri kanun kabul edilip yerine getirilen Druidler aynı zamanda çok güçlü birer büyücüydüler. Başta Iulius Caesar olmak üzere pek çok Romalı yazarın anlattığı Druidler, kimilerine göre doğanın koruyucuları kimilerine göre de insan kurban eden gözünü kan bürümüş vahşilerdi. Hangi görüş doğru olursa olsun hem Galya’da hem de Britanya Adasında Kelt halkının istilacılara karşı durmasında en büyük rolü oynadıklarını ve yok edilmelerine kadar Kelt birliğinin en sağlam teminatı olarak kaldıklarını kabul etmemiz gerekmektedir. Kimdir Druidler ve Druid inancı nedir? 
                       Caesar’a göre Galya’da ki bütün üst düzey görevliler ya soylulardan (equites) ya da Druidler arasından seçilirdi. Druidler eğitimli rahip sınıfıydı. Sözlü kadim gelenekleri korur ve uygularlardı. Yargılama hak ve gücüne sahiptiler. Bunun sonucu olarak herhangi bir kişiyi toplumdan dışlama veya dini törenlere katılmaktan men etme gibi yetkileri vardı. Askerlik yapmak ve vergi vermek gibi mukellefiyetleri ise yoktu. Druidlik babadan oğula geçen bir imtiyaz değil eğitim ve seçimle kazanılan bir ünvandı. Her bir Druid uzun ve zorlu bir eğitim sürecinden geçirilir ve özel bir törenle rahiplik niteliklerini kazanırdı. Caesar, sözlü geleneğe bağlı olan öğretinin tam anlamıyla öğrenilebilmesinin en az 20 yıl süreceğini belirtir. Druid inancının temel noktası ise ruh göçü ve tanrılarla iletişime geçmek için insan kurban edilme ritüelidir. Tabi bu kurbanın bizdeki öldürmek anlamındaki gibi değil budizmdeki adanma olarak görücez. Kendini tanrıya adama kendini ona bağlama. Onun yolundan ayrılmama. Genel olarak Druidler alplerin kuzeyinde ve ibgiliz adalarında yaşarlar. Druidlerin uğraş alanlarından biride geleceğe dair yaptıkları kahinliklerdir. Ben bunları söylemeyeceğim. Çünkü çok gizli bilgiler. Bu sayfanın kapanmasinı istemeyiz 😂😂. Umarım yeni meraklara yol açabilirim. Druidler iskandinav, yunan, roma ve kelt mitolojisinde de çokca geçmektedir.


  • Patronusu: Gelincik
  • Asası: Ceviz ağacı (Walnut)
  • Süpürgesi: Nimbus 2001
  • Böcürtü: Örümcek
  • Gerçek Adı: Semih
LakLak Lovegood    :hfff:  and   :rvvv:

 

 
Sitemiz En İyi Chrome, Mozilla, Yandex, Opera ve Microsoft Edge Tarayıcılarında ve 1366x768 boyutunda görüntülenmektedir.

Bu site Harry Potter ve Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? filmlerinin ve kitaplarının fan sitesidir. Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay almadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir, yine de sitemizde yasalara aykırı unsurlar bulursanız Admin ve Yöneticilere bildirebilirsiniz. Şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır.
 
 - Bu site Hortkuluk Avcısı sitesinin üyelerine ithaf edilmiştir. -